Ponad 20-letnie doświadczenie
w branży wózków widłowych

Naprawa wózków widłowych – Wrocław


Zapewniamy prawidłowo przeprowadzane naprawy wózków widłowych we Wrocławiu, wykorzystując do tego nowoczesne techniki regeneracyjne. Korzystamy zarówno z oryginalnych części, jak i zamienników – każdorazowo dobierając odpowiednie komponenty do konkretnej maszyny. Decydując się na współpracę z naszymi specjalistami, możesz liczyć na remont silników i skrzyń biegowych, naprawę i regenerację elementów hydrauliki siłowej, naprawę i montaż instalacji gazowych, a także wszelkie prace związane z odnawianiem masztów i zawieszeń. Informujemy, że na czas napraw udostępniamy zastępcze wózki widłowe na wynajem w promocyjnych cenach.

Które części w wózkach widłowych naprawiamy najczęściej?

Zdecydowanie najszybszemu zużyciu ulegają tę części, które są najintensywniej narażone na eksploatację. Mowa przede wszystkim o widłach, ogumieniu oraz łańcuchach. Powierzchnia pierwszych z nich ściera się, a całe elementy wyginają lub skręcają. Opony i koła poddawane są ciągłemu wycieraniu i osłabianiu, przez co możliwe jest pojawienie się awarii o różnym podłożu. Ostatnie – łańcuchy – przede wszystkim wyciągają się pod wpływem normalnego użytkowania, ponadto korodują oraz stosunkowo często pękają z powodu przeciążeń.

Ponadto w ramach napraw wózków widłowych zajmujemy się wymianą:

  • filtrów hydraulicznych;
  • filtrów oleju silnikowego i powietrza;
  • płynów i smarów;
  • olejów silnikowych i hydraulicznych;
  • olejów w skrzyniach biegów i przekładniach;

Kiedy naprawa wózków widłowych jest konieczna?

Przede wszystkim wtedy, kiedy usterka niemal uniemożliwia użytkowanie maszyny. Jeśli wada ta zostanie zlokalizowana na przeglądzie UDT, to zajmiemy się naprawą usterki od ręki. Jeśli problem wyjdzie w trakcie użytkowania – zachęcamy do kontaktu, w celu pierwszego zdiagnozowania awarii i decyzji o kolejnych krokach. Natychmiastowa naprawa wózków widłowych jest konieczna wtedy, kiedy uszkodzeniu ulegnie ogumienie, rolki, łożyska i łańcuchy.